DRQ73-151-R
Part Number : DRQ73-151-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DRQ73-151-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DRQ73-151-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 7.6 mm
Width : 7.5946 mm
Length : 7.5946 mm
Current : 289 mA
Tolerance : 20 %
Resistance : 851 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 650 mA
Test Frequency : 100 kHz
DC Resistance (DCR) : 1.705 Ω
Inductance - Parallel : 150.9 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 3.41 Ω
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 7548 In Stock
Applications : Tablets Datacom module Data center & enterprise computing
Mount : Surface Mount
Height : 3.55 mm
Weight : 907.18474 mg
Shielding : Shielded
Inductance : 150 µH
Schedule B : 8504500000
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 289 mA
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
Inductance - Series : 603.6 µH
Self Resonant Frequency : 100 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C